Ния Димитрова с втори медал от Европейското по биатлон в Словакия

Възпитаничката на Спортното училище "Олимпийски надежди" в Чепеларе - 19 годишната Ния Димитрова продължи с успешното си представяне на европейското първенство по биатлон в словашкия зимен център Осърбле.

Националката спечели втори медал за България в преследване на 10 км при девойките в неделя.

След като в петък грабна златото в спринта на 7.5км., Ния потегли от първа позиция. При 4-те стрелби тя направи само 1 грешка и в крайна сметка финишира с време 33: 00.7 минути на трето място, окичвайки се с бронзово отличие.

Димитрова бе изпреварена от втората и третата в спринта Ирина Варвинец от Украйна и швейцарката Елиза Гаспарин. Десислава Стоянова и Стефани Попова не завършиха.

Шампионка стана украинката Ирина Варвинец с една грешка и време 32:20.8 минути.

Втора на 37.1 секунди е Елиза Гаспарен от Швейцария с една грешка на огневия рубеж.

Източник: smolyan.bgvesti.net