Червени картони и меле при загубата на „Родопа“ от „Локомотив“ II (Пловдив) с 1:3

Изображение 1 от 5
    „Родопа“ (Смолян) загуби от „Локомотив“ II (Пловдив) с 1:3, след пълен обрат на гостите. Срещата от 13-ия кръг на първенството на Трета лига - Югоизточна група ще бъде запомнена и с меле на терена, след което главният съдия на срещата Димо Димов от Ямбол показа два червени и един жълт картон. Срещата започна с домакинско превъзходство, като още в 17-ата минута капитанът на „зелено-белите“ имаше шанс пред гола. В 19-ата минута Николай Тихомиров се размина с топката пред голлинията, когато тя бе изчистена от футболист на „Локомотив“. Последва ново положение на Стефанов, но в крайна сметка до гол не се стигна. В 24-ата минута Димо Димов отсъди дузпа за „Родопа“, след като топката удари ръката на Веселин Празов в наказателното поле на „Локомотив“. Зад топката застана Стефанов, който не сгреши и откри резултата за 1:0. Последва натиск от гостите, при който след грешка в защитата на „Родопа“ Божидар Костадинов вкара за 1:1 в 34-ата минута. Гостите получиха топката при това положение след неубедителното изчистване от страна на Марин Чаушев. Резултатът можеше да бъде променен в полза на „Локомотив“ II още в първата част на срещата, когато Васил Църцев остана сам срещу Тодор Малинов, но не успя да преодолее стража, който буквално му открадна топката от краката. През втората част момчетата, водени от Васил Гъргов, продължиха да търсят победата. В 78-ата минута, току-що влезлият на терена Аксел Велев вкара за 1:2. Последваха грозни сцени малко след това, когато между Елмир Мустански и Даниел Маджаров, съответно от "Родопа" и "Локомотив" II възникна конфликт, прераснал в бой. На терена нахлуха всички футболисти на двата отбора и техните щабове. В крайна сметка напрежението бе потушено и Мустански и Маджаров получиха червени картони в 83-ата минута и напуснаха терена. В случая жълт картон бе показан на Любослав Петров от „Родопа“. Така двата тима доиграха мача с по десет играчи, като Александър Александров вкара за 1:3 в 87-ата минута.
    Източник: Smolyan.bgvesti.NET