Димитровград има Европейски шампиони по корабомоделизъм

Изображение 1 от 3

От 9 до 15 септември в град Бургас се състоя Европейско първенство по корабомоделизъм за юноши и мъже. В него участваха 250 състезатели от 16 държави. В националния отбор на България бяха включени юношите от Димитровград – Теодор Тончев и Владислав Тончев, участници в клуба по корабомоделизъм към ОП „Детски и младежки център“, а при мъжете – майстора на спорта Асен Иванов – ръководител на клуба по корабомоделизъм към ОП „Детски и младежки център“ – Димитровград. Състезанието бе проведено в пет състезателни класа при юношите и осем класа при мъжете.

При юношите Теодор Тончев стана европейски шампион и златен медалист в своя клас. Другият юноша – Владислав Тончев за съжаление поради съдийска намеса остана извън класирането в челните места.

При мъжете – майстор на спорта Асен Иванов спечели сребърен медал в своя клас.

Поздравления за постижението на юношите и техния ръководител! Честито на европейския шампион Теодор Тончев и пожелание за още титли и медали!